Zanim weźmiesz do domu pupila… Zobacz co będzie przydatne

Na temat posiadania swojego psa albo kota marzy wiele dzieciaków. Rodzice zwykle są ulegli na tego typu prośby. Zanim mimo wszystko w naszym domu zagości kot lub pies warto się do tego nastawić. Tak samo kotek, jak i piesek wymagają w domu kilku niezastąpionych rzeczy. Każde z nich będzie potrzebowało misek na jedzenie oraz wodę, miejsca do spania. Dla pieska powinniśmy kupić również smycz. Kotek potrzebuje dodatkowo również kuwety i żwirku. W marketach zoologicznych jest bardzo bogaty wybór rozmaitych rodzajów żwirku.

żwirek silikonowy do kuwety
Autor: Tom Thai
Źródło: http://www.flickr.com

Żwirek silikonowy dla kota bardzo dobrze absorbuje wilgoć i to nawet w większej ilości. Żwirek silikonowy dla kota równie dobrze jak wilgoć chłonie także zapachy. Prócz żwirku silikonowego w sklepach dostępne są inne rodzaje żwirków, w tym również te pachnące. Oczywiście potrzebujemy także konkretnej karmy dla naszych nowych domowników. Sklepy zoologiczne oferują niezwykle szeroki wybór pokarmów w sosach jak i w postaci suchej karmy dla psów i kotów. Pieska można karmić także własnoręcznie ugotowaną karmę. Wówczas jednak niezbędne będzie dodawanie mu do karmy odpowiednich witamin. Witaminy dla psa to szeroka gama preparatów niezastąpionych dla szczeniaków, psów dorosłych, lecz również dla psów seniorów. Witaminy dla psa będą tak skomponowane, aby łączyły wszystkie niezbędne składniki, toteż mnóstwo środków witaminowych będzie uzupełnianych także składnikami mineralnymi. Gdy przygarniamy kotka musimy wiedzieć, że niezastąpionym akcesorium oprócz kuwety jest także drapak. Sklepy zoologiczne udostępniają szeroki wybór takich akcesoriów, każdy z nich może posłużyć nie tylko do ścierania pazurów, lecz również do zabawy.

piesek
Autor: Carol VanHook
Źródło: http://www.flickr.com

Drapaki można zakupić w różnych konfiguracjach, co za tym idzie będą bardzo zróżnicowane pod względem ceny. Na pewno zdołamy wybrać drapak, jaki będzie nam odpowiadał finansowo z jednej strony , z drugiej będzie dostosowany do naszego pupila. Na koniec należy pomyśleć o tym, by dodatkowo zakupić transporter. Będą pośród nich bardzo różnorodne rodzaje, między innymi specjalne torby transportowe i wykonane z wikliny budki służące do ich przewożenia. Transporter będzie przydatny kiedy zechcemy z kotem wybrać się do weterynarza.

About the Author

admin

No Comments

Comments are closed.