Zachowania agresywne u psów

Czy psy i ludzie są z natury dobrymi istotami? Generalnie nie – a już na pewno nie ludzie. Fakty są takie, że tylko przez normy społeczne, które są nam narzucane, nie jesteśmy w tej chwili barbarzyńcami. Smutne, ale taka jest ludzka natura. Psia również, chociaż bez przesady, akurat typowy psiak jest bardziej ułożony, kulturalny i normalny, aniżeli ludzie. I wcale nie pisze tych słów ktoś kto jest mega fanatykiem psów, który wprost nie potrafi sobie wyobrazić życia bez własnego czworonoga. Tzn. to drugie to akurat szczera prawda, bo faktycznie niesamowicie trudne jest to, aby najzwyczajniej w świecie żyć na tym jakże okrutnym świecie bez swojego pieska…

piesBardzo cieszy to, że zdajemy sobie sprawę z tego, iż posiadanie psa to wielka odpowiedzialność – no przynajmniej miejmy nadzieję, że owego tekstu nie czyta jakiś margines społeczny, takimi osobami z całą pewnością powinna zająć się policja. Bardzo często sytuacja jest taka, iż całkowicie nie mamy pojęcia co zrobić, aby zapanować nad swoim psem. Niby jesteśmy mądrymi, inteligentnymi ludźmi, a w konfrontacji z typowym psem zdarza się nam wymięknąć. Nic w tym wstydliwego, niemalże każdy właściciel nieco większego psiaka ma z tym poważne problemy. Najważniejsze jest to, aby w samą porę wychwycić agresywne zachowania u swojego psa, a następnie zrobić wszystko co w naszej mocy, aby nigdy już nie doszło do jakiegokolwiek przykrego zdarzenia z udziałem naszego psa. W sumie nie jest powiedziane, że wariant optymistyczny będzie miał miejsce, w końcu psy są zmiennymi istotami, zatem kupno kagańca jest niezbędnym wydatkiem. Co jak co, ale tak właśnie być powinno!

Jeśli wszelkie negatywne psie zachowania będziemy umieli zgasić w zarodku, zapewne nie będziemy mieli większych problemów wychowawczych. Oczywiście istnieje również taka możliwość, że głównym powodem pojawiania się patologicznych sytuacji jest jakaś choroba, może nasz pies ma wściekliznę? Nie ma co tutaj gdybać, trzeba możliwie jak najszybciej udać się ze swoim psem do weterynarza. Co jak co, ale w każdym przypadku weterynarz będzie potrafił zrobić tak, że psiakowi będzie lepiej. No i tutaj apel do każdego właściciela psa: uprasza się o to, aby w żadnym razie nie dopuścić do zaniedbania dobrego wychowania. Na Youtube są zamieszczane interesujące porady wychowawcze, po których zastosowaniu taki pies będzie w dużo lepszej kondycji – fizycznej i psychicznej. Nie zapominajmy o tym, że psy są bardzo uczuciowymi istotami żywymi.

About the Author

admin

No Comments

Comments are closed.