Pies jako nowy członek rodziny

Złośliwi twierdzą, że w dzisiejszych czasach pies powoli zastępuje parom dzieci – w sumie sporo w tym prawdy. Coraz częściej również jest tak, iż pies jest traktowany niemalże jak pełnoprawny członek rodziny: no i generalnie nie można w tym przypadku doszukiwać się czegoś niepoważnego. To chyba dobrze, że posiadacze psów szanują swojego pupila? Minęły już bezpowrotnie czasy, w których głównym zadaniem psa było pilnowanie majątku i gospodarstwa swojego właściciela. W dzisiejszych czasach głównym obowiązkiem psa jest niejako budowanie domowego ogniska. Małżonek może zdenerwować, dzieci pyskują i są niegrzeczne, w telewizji same afery i kłótnie – fajnie jest mieć wtedy oparcie w swoim psiaku.

Jeżeli nasz pies będzie wiedział, że go szanujemy, uwielbiamy, kochamy, na pewno nie będzie traktował nas przeciwnie. Bądź co bądź nie ma złych psów, są tylko takie zwierzęta, które nie dostały w porę odpowiedniego wychowania. Z ludźmi o dziwo tak nie ma, są tacy, którzy są źli z natury, nawet najlepsze wychowanie nie da konkretnych pozytywów. Można śmiało powiedzieć, że w XXI wieku pies to członek rodziny – jak mogą powitać go ludzie, którzy dopiero co doszli do wniosku, iż istotą żywą, której faktycznie im w tym momencie brakuje, jest właśnie pies? Lista zakupowa nie jest długa, ale nie jest również zbyt krótka.

Niezbędna jest smycz, a do tego, w niektórych przypadkach, kaganiec. Wiadomo, że niektóre psy są mniejsze niż kaganiec, ale jeżeli trzymamy w domu bydlaka, czymś całkowicie nierozważnym jest trzymanie go bez kagańca. Sami możemy mieć do niego bezgraniczne zaufanie, możemy świecie wierzyć w to, iż nikomu nie wyrządzi on krzywdy, ale nie zapominajmy o jednym: żyjemy w społeczeństwie, zatem przykładowo ojciec z dzieckiem ma święte prawo czuć dyskomfort jeżeli widzi powiedzmy owczarka niemieckiego bez kagańca. Poza tym, trzeba przestrzegać zasad prawa. To co łączy psy i ludzi to niewątpliwie uwielbienie do błogiego lenistwa. Wszyscy uwielbiamy leniuchować, niektórzy mniej, niektórzy bardziej, chyba tylko pracoholicy nie kochają poleżeć sobie.

I dlatego właśnie fajnym pomysłem jest kupno legowiska. Legowisko nie jest dużym kosztem, a przynajmniej spowoduje, że nowy członek naszej familii będzie wiedział w którym miejscu może spocząć i zregenerować siły na wielogodzinne spacery i zabawy ze swoimi właścicielami. Ze swoją rodziną… W sumie pies może być jedynym członkiem rodziny, który nigdy nas nie zawiedzie. Smutne, ale właśnie tacy są ludzie. Dbajmy o psa, a wszystko będzie dobrze.

About the Author

admin

No Comments

Comments are closed.