Nietypowe wykorzystanie akwarium w domu

Estetyczne wykończenie przestrzeni domu co roku wspina się na coraz wyższy poziom. Aranżujący cały czas szukają nowe bardziej zjawiskowe i wydajniejsze opcje do zaakcentowania niepowtarzalności swojego domu.

piasek kwarcowy
Autor: Pavel P.
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnich latach do łask powracają akwaria. Nie są to jednak małe szklane kule, lecz zaawansowane warianty, których wygląd zwyczajnie oszołamia. Wypełnione przez iskrzący piasek kwarcowy http://www.sandmix.pl/oferta/piaski-formierskie/ oraz zróżnicowane dodatki akwarystyczne nowoczesne akwaria, jawią się często jako swego typu „dzieła sztuki”.
osuszacze
Autor: Clint Budd
Źródło: http://www.flickr.com

Akwarium do nie tak dawna było nieczęsto spotykane w przestrzeni designersko utrzymanych mieszkań. Czemu? Gabaryty. Nowoczesne akwaria były w stanie zająć za dużo miejsca efektywnie zmniejszając pole do aranżacyjnego manewru dla mieszkającego. Obecnie schematy myślenia się odmieniły. Akwaria właśnie przez swoją wielkość mają funkcjonować jako element centralny danej przestrzeni przykuwając wzrok swoją masywnością oraz nagromadzeniem żywych i sztucznych dodatków.
Ryby i inne żyjątka to jedynie znikoma część sukcesu. Nadrzędną rolę odgrywa sam wygląd akwarium, a dokładniej liczba i jakość znajdujących się w nim elementów. Piasek kwarcowy jako warstwa dekoracyjna, różnorodne gatunki morskiej flory oraz filtry zsumowują się na wymiar otrzymanej zjawiskowości oraz zdolności akwarium do dopełnienia konkretnej przestrzeni.

Designerskie akwaria nie są ograniczone tylko do przestrzeni domów, odnajdują się one również idealnie w gabinetach dyrektorskich Sandmix. Są one elementem wykończeniowym, który pozwala na pełniejsze rozpostarcie aranżacyjnych skrzydeł i stworzenie prawdziwie zjawiskowej wizji wykończeniowej.

About the Author

admin

No Comments

Comments are closed.