Najważniejsze zasady dotyczące opiekowania się gołębnikami, jak trzeba dbać o kondycję i zdrowie ptaków.

Gołębie wielu osobom będą się kojarzyć w pierwszej kolejności z miłymi, sympatycznymi ptakami, jakie dzieci uwielbiają karmić na krakowskim rynku. Są też osoby, które nie do końca za nimi przepadają, szczególnie jeśli mieszkają koło nich i muszą się borykać z codziennymi hałasami i sprzątaniem odchodów.

pigeonvit.pl/pl/p/Clearify/39
Autor: Barn Images
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety dzikie gołębie mogą być nosicielami dużej ilości niebezpiecznych chorób i pasożytów, więc obawy wielu ludzi są w pełni uzasadnione. Ale zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku profesjonalnych hodowli których jak się okazuje wcale tak mało nie jest. Skorzystaj ze sprawdzonej oferty na idź na http://pigeonvit.pl/pl/p/Clearify/39. Wielbiciele gołębi zakładają profesjonalne gołębniki, w których trzyma się ptaki, kupują do nich kompleksowe wyposażenie i pilnują tego, aby były one w należytej formie. Bowiem należy być świadomym tego, że posiadanie gołębnika nawet na niedużą liczbę ptaków to systematyczna, ciągła praca, żeby gołębie nie chorowały i cieszyły się zdrowiem. Między innymi trzeba każdego dnia usuwać odchody, jakie w dużej ilości mogą bardzo szkodzić, oraz regularnie karmić i poić.
Gołębie karmi się przeważnie najróżniejszymi zbożami i nasionami. W sklepach można kupić przygotowane, skomponowane mieszanki, lecz wielu hodowców w oparciu o własne doświadczenia przygotowuje własne karmy. Odpowiednie karmienie jest bardzo ważne, bo gołębie muszą dostać odpowiednią ilość witamin i składników odżywczych. Przebywanie dużej ilości ptaków w jednym miejscu może za sobą nieść również niebezpieczeństwo występowania rozmaitych chorób.

gołębie, ptaki
Autor: oatsy40
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego też wielu hodowców zaczyna stosować w tym celu odpowiednią profilaktykę. Bardzo cenione za wysoką skuteczność są przykładowo produkty firmy Pigeon Vitality. Firma ta specjalizuje się właśnie w przygotowywaniu preparatów dla tych ptaków, proponując zarówno witaminy i odżywki, jak również leki na często występujące choroby- pigeonvit.pl/pl/i/PROGRAM-PIGEON-VITALITY/14. Tu z kolei wyróżnić można preparat Clearify, służący do leczenia problemów z drogami oddechowymi. Jego receptura opiera się tylko o składniki naturalne, czyli wyciągi i zioła, i charakteryzuje się wysokim poziomem skuteczności w leczeniu oraz profilaktyce.

About the Author

admin

No Comments

Comments are closed.