Koty balijskie są fantastyczne

Koty balijskie wbrew pozorom nie pochodzą z indonezyjskiej wyspy o nazwie Bali – swoją drogą, Bali to jedno z najwspanialszych miejsc na świecie, jeżeli kogoś stać, warto pojechać tam na dwa tygodnie, minimum. Owe koty pochodzą zaś z USA, równie ciekawego miejsca, chociaż już akurat dostanie się do USA jest większym problemem. Jednakże w tym tekście o tych wspaniałych kotach, a nie turystyce, logistyce, zwiedzaniu, itp. Zastanówmy się czy w ogóle warto sprawić sobie takiego kota, jeżeli mieszkamy w takim kraju jak Polska. Niektórzy zapewne mogą nieco obawiać się tego, że akurat Polska nie jest takim krajem, w którym trzymanie takiego kota jest humanitarne.

cat_rascal(1)Cóż, koty balijskie mają to siebie to, iż bardzo nie lubią zimna. Niby nikt z nas nie lubi zimna, ale jakoś sobie potrafimy z nim poradzić, owe koty mają o wiele trudniej. Czyli to już na starcie pokazuje, że koty balijskie pragną ciepła. Spokojnie, jeżeli grzejemy w domu, nie powinny narzekać specjalnie na swój los. Co jak co, ale fakty są takie, iż ogólnie sytuacja jest taka, że te koty ciągle siedzą w domu. Czasami pewnie chcą wyjść na zewnątrz, ale nie są jakoś specjalnie do tego wszystkiego pozytywnie nastawione. Typowe koty: lubią tylko i wyłącznie leniuchować, nie myślą nawet o tym, aby wyjść sobie z domu, coś ciekawego zrobić. To oczywiście taki mały żarcik.

Koty balijskie mają również specyficzną sierść, zatem czymś bardzo istotnym jest to, aby umieć o nie zadbać. Wiadoma sprawa, skoro jesteśmy takimi ludźmi, którzy decydują się na posiadanie tak specyficznego kota, powinniśmy zabezpieczyć się na każdą ewentualność. Kupno typowej szczotki powinno wystarczyć, w sklepie zoologicznym, tradycyjnym czy internetowym, znalezienie takowej szczotki nie powinno sprawiać większego problemu. Co tu jeszcze można napisać na temat balijskich kotów?

Cóż, z całą pewnością z tymi kotami jest tak, że musimy od razu przygotować się na większe koszty stałe. Weźmy chociażby pod uwagę koszty związane z weterynarzami, co jak co, ale rzeczywistość jest taka, iż będziemy musieli częściej do nich chadzać. Innej możliwości nie ma. Podsumowując: koty balijskie są fantastycznymi kotami, jednymi z najpiękniejszych, ale przydałoby się zrobić wszystko co w naszej mocy, aby było nas stać na ich utrzymanie. A nie każdy potrafi podołać temu zadaniu.

About the Author

admin

No Comments

Comments are closed.