Kilka słów odnośnie witamin dla gołębi

Zarówno wieloletni hodowcy gołębi, jak również dopiero początkujący wiedzą, iż ptaki te potrzebują wielu preparatów, by właściwie funkcjonować, zwłaszcza uprawiając sporty lotowe.

Jest to dla nich niezwykle istotne oraz ważne, o czym każdy właściciel ptaków musi pamiętać.
widok - zwierzęta
Autor: Marcin Moga
Źródło: http://www.flickr.com

wyjazd
Autor: Michele Lamberti
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym ze wzbogaconych środków jest omega 3 oil (oil omega 3) gołębi, jak i ptaków ozdobnych. W składzie można znaleźć aż sześć naturalnych olejów roślinnych i tran. Kwasy nienasycone tłuszczowe pomagają wzmacniać naczynia krwionośne ptactwa, a także są odpowiedzialne za właściwą pracę mięśnia sercowego, co jest niezwykle ważne w kwestii gołębi wyczynowych. Oprócz tego, skład świetnie poprawia wchłanianie wapnia. Podczas stosowania omega 3 oil, znacznie poprawia się też wygląd ptaków, a ich barwa piór i skóra stają się nawilżone, z kolei stawy – mocniejsze. Należy mieć także na uwadze, że środek ten podnosi odporność gołębi, a także dostarcza im dużą porcję energetyczną – potrzebną szczególnie w trakcie długich i żmudnych lotów.
Ptactwo, które gwałtownie traci formę, może borykać się ze zwiększonym stężeniem grzybów w organizmie. Aby je zwalczyć i przywrócić gołębie do pełnej kondycji zdrowotnej, hodowcy sięgają po A. Skład środka to sto procent sorbinianu potasu. Skutecznie eliminuje on bakterie typu salmonelli i hamuje rozprzestrzenianie się czynników o działaniu rakotwórczym.
Grzyby znajdują się również w ciele zdrowych ptaków, lecz ich poziom stężenia jest bardzo niski. W stresujących momentach – rozwijają się i znacznie zaniżają formę, zwłaszcza w trakcie lotu. Antifungal (preparat antifugal) można podawać poprzez zmieszanie z wodą.

About the Author

admin

No Comments

Comments are closed.