Jakie akcesoria i preparaty są potrzebne, żeby właściwie zadbać o sierść naszego pupila?

Zdrowego kota można bardzo łatwo rozpoznać nie tylko po uroczym mruczeniu, lecz także po zdrowej, ślicznie wyglądającej i mieniącej się sierści. Trzeba zatem troszczyć się o nią tak, by wyglądała jak najkorzystniej i była prawdziwym dowodem dobrego stanu zdrowia naszego futrzaka – Kicia z pewnością to doceni! Jakie środki i artykuły pielęgnacyjne wybrać, by nadać sierści naszego kota elegancki wygląd?

pasja fotografa
Autor: Jackie.lck
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawowym narzędziem jest odpowiedni furminator dla kotów krótkowłosych. Posłuży nam on do tego, by usunąć z sierści pupila martwe włosy, a także przeróżne drobiazgi, które się w nią wplątały – liście, drobne gałązki, trawę i nie tylko. Dlaczego furminator dla kota jest wydajniejszy niż zwykła szczotka? zasadniczo dlatego, że usuwa on nie tylko już martwe włosy, lecz również te, które są już słabe i w krótkim czasie tak czy siak wypadną. Sprawia to, że możemy być pewni, że sierść kociaka będzie wyglądać pięknie przez dłuższy okres czasu, a nie tylko przez parę dni.

Ważne jest również to, żeby wytępić w sierści naszego kociaka pasożyty, które mogłyby niszczyć włosowe komórki – chodzi tutaj w głównej mierze o pchły. Skuteczne korepelki na pchły dla kota stanowią w tym wypadku najlepszy wybór.

Odpchlenie jest także korzystne dla ogólnego zdrowia i samopoczucia kociaka – ciągłe ugryzienia mogą być męczące i bolesne. Opłaca się więc zakupić dobrej jakości kropelki na pchły dla kota i aplikować je zwierzakowi w regularnych odstępach czasu – w celach profilaktycznych.

About the Author

admin

No Comments

Comments are closed.