Jak opiekunowie dzieci chorych starają się o to, żeby ich pociechy mogły w miarę normalnie funkcjonować

Posiadanie dziecka staje się pragnieniem wielu par małżeńskich, a gdy nareszcie to marzenie się ziści, to czasem radość bywa przyćmiona przez chorobę synka. Na szczęście XXI-wieczna medycyna daje niektórym małym pacjentom szanse na całkowite wyzdrowienie, a jeżeli tak sformułowany cel jest zadaniem niemożliwym do zrealizowania, to dziecko można poddać rehabilitacji, aby mogło w przyszłości w miarę normalnie funkcjonować. A codzienne ćwiczenia wcale nie muszą być nudne, gdyż mogą odbywać się również na wolnym powietrzu.

Hipoterapia jest wspaniałym sposobem rehabilitowania niepełnosprawnych dzieci. Rzecz jasna zaledwie garstkę opiekunów stać na zapłacenie wspomnianych zajęć, dlatego część osób jest zmuszona korzystać z pomocy instytucji dobroczynnych. Takie placówki zatrudniają lekarzy podejmujących decyzję o tym, które z siedmiolatków mogą dosiąść konia. Natomiast same kucyki muszą być odpowiednio przygotowane do pracy z najmłodszymi, choć wrodzony temperament jest w tym przypadku niezwykle ważny, a przyjazność bywa cechą najmocniej pożądaną.

Zajęcia z rehabilitacji też nie muszą być organizowane tylko w czasie roku szkolnego, lecz i w wakacje. Idealnym miejscem ćwiczeń może okazać się ISKRA stadnina koni prowadzona przez Gossów położona na terenach atrakcyjnych dla młodocianych turystów, którzy, nie zapominajmy, są także pacjentami. Zwłaszcza dzieciom zameldowanym w wielkich miejscowościach przyda się nieoszukana porcja świeżego powietrza, więc parudniowy pobyt nad morzem bądź w Karpatach będzie znakomitą odskocznią od codziennych kłopotów, także dla samych rodziców.

Chociaż hipoterapia nie zapewnia całkowitego wyzdrowienia
zobacz http://www.stajniaiskra.pl/art/45/hipoterapia.html
Autor: Josh Howley
Źródło: http://www.flickr.com

, to jednak kontakt z kucykami ma dobroczynny wpływ na dziecko. Wspomniana forma terapii okazuje się też zalecana młodzikom z zaburzeniami emocjonalnymi bądź mającym problemy z utrzymaniem właściwej postawy. Przejażdżka koniem kusi również zupełnie zdrowe dziewięciolatki – zresztą wszystkim uczniom przydaje się kontakt z przyrodą w tak oryginalnej formie. To fantastyczna alternatywa dla pozostałych, często niebezpiecznych sportów. A jeśli ktoś przynajmniej raz w w młodzieńczych latach spróbuje jazdy konnej, ten najprawdopodobniej już w dojrzałym życiu nie będzie zamierzał z niej rezygnować. A tak na marginesie, przy realizacji własnych zamiłowań można pomóc innym, dla przykładu będąc wolontariuszem w organizacji, która proponuje podopiecznym zajęcia w ramach hipoterapii.

About the Author

admin

No Comments

Comments are closed.