Elektryczna obroża dla psa – najistotniejsze informacje, jakie warto przeczytać

Elektryczne obroże dla psa doskonale nadają się do tresury czworonogów, które ukończyły już 6 miesięcy. Pozwalają na skuteczny i nadzwyczaj wydajny trening, natomiast widoczne rezultaty wolno otrzymać w krótkim czasie i to bez większego wysiłku. Elektrycznej obroży nie należy jednakże używać jedynie do karania psa. Ma ona na celu przyuczyć psa dobrych nawyków, a więc używamy jej dokładnie w tym samym momencie, gdy zauważymy, że nasz pies robi coś złego. Obroże elektryczne na pewno pomogą nam wyeliminować nieodpowiednie zachowania u pupila, zarazem są one bezpieczne i nie generują silnych impulsów elektrycznych, w związku z tym nie musimy obawiać się o zdrowie naszego pupila.

Elektryczna obroża dla psa ma nadajnik i pilot. Powinno się wybierać obroże, jakie posiadają większy zasięg, dzięki czemu nie powinniśmy krok w krok łazić za naszym psem. Poniektóre obroże współpracują z przewodnikiem nawet na terenie 1500 metrów – poznaj ofertę sport-dog.pl.
obroża
Autor: Javcon117*
Źródło: http://www.flickr.com

Obroże elektryczne lepszych marek niosą ewentualność wysyłania wcześniejszego sygnału dźwiękowego i ustawiania poziomów impulsów korekcyjnych. Obroże elektryczne bez problemu odnajdziemy w wielu sklepach zoologicznych. Szczególnie w Necie natkniemy się na niesłychanie duży i rozległy wybór, w związku z tym niewątpliwie odszukamy obrożę, jaka będzie stosowna dla naszego czworonoga.

Prócz obroży elektrycznej, zdołamy również zdecydować się na inne rodzaje obroży, przykładowo obrożę antyszczekową. Taka obroża dla psa przeciwdziała ujadaniu na bazie impulsu elektromagnetycznego, nieprzyjemnego zapachu lub sygnałów ultradźwiękowych. Jednocześnie obroże wyposażone są w czujnik wibracji krtani, dzięki temu obroża nie włączy się w toku ujadania innego psa. Idealnym wyborem mogą okazać się też obroże, które służą do wyznaczania przystępnych i zakazanych miejsc dla psa – czytaj więcej o obrożach elektrycznych. Wyjście to wybornie sprawdzi się przykładowo w ogrodzie. Jeżeli nie chcemy, żeby pies chodził po rabatkach albo klombach kwiatowych, wystarczy ustalić osiągalne dla niego miejsce za pośrednictwem kabla. Jeżeli psina zbliży się do nieodpowiedniego miejsca, obroża wyda sygnał ostrzegawczy, jeżeli to nie poskutkuje zostanie przesłany impuls elektromagnetyczny.

About the Author

admin

No Comments

Comments are closed.