Dlaczego należy szczepić koty przeciwko wściekliźnie?

Gdy nasz kot będzie miał około 16 tygodni, czymś niezbędnym jest zabranie go do weterynarza. Po co? Aby zaszczepić go przeciwko wściekliźnie! Jeżeli tego nie zrobimy, narażamy swojego zwierzaka, ale również pośrednio siebie, na sporo nieprzyjemności. W ogóle ciężko pojąć, że są ludzie, którzy co prawda mają kota, nawet to lubią, ale mimo wszystko całkowicie ignorują konieczność zaszczepienia go. Czy rozumowanie takich ludzi jest najzwyczajniej w świecie ludzkie, humanitarne? No raczej nie! Dlaczego trzeba zaszczepić kota? Który weterynarz jest najbardziej wskazanym profesjonalistą? Czy szczepienie przeciwko wściekliźnie jest drogie? W dwóch następnych częściach owego tekstu odpowiemy szybko i zwięźle na tego typu kwestie. Wcale nie jest powiedziane, że każdy musi wiedzieć na temat kotów dosłownie wszystko co najważniejsze.

cat-84956_640Kota należy zaszczepić głównie z tego powodu, że jest on dużo bardziej narażony, aniżeli chociażby psy, na różnego rodzaju bakterie. Polskę zamieszkuje spora ilość bezpańskich kotów, które są zapewne niezaszczepione: jeżeli między naszym kotem, a bezpańskim dojdzie do jakiegokolwiek kontaktu, tylko zaszczepienie jest w stanie uchronić go przed niebezpieczeństwem. Warto również przyjąć do informacji to, iż zaszczepiony kot jest bardziej radosną istotą, sporo lepiej egzystuje. Na dodatek nie ma problemu ze snem, jedzeniem, nie sprawia swojemu właścicielowi autentycznie żadnych kłopotów. Nie wydaje się również, aby szczepienie przeciwko wściekliźnie było przesadnie drogie. To zawsze wydatek, siła nabywcza Kowalskiego do największych nie należy, ale skoro już dorobiliśmy się kota, powinniśmy umieć zaakceptować pewne wydatki.

Weterynarzy w Polsce działa całkiem spora ilość. Co jak co, ale naprawdę nie powinniśmy miewać większych problemów ze znalezieniem weterynarza, który kocha zwierzęta, a co najważniejsze, jest to miłość odwzajemniona. W żadnym razie nie można zakładać, że każdy weterynarz jest OK, więc zanim znajdziemy zaufanego człowieka, przydałoby się zapytać znajomych „kociarzy” czy może nie polecą nam jakiegoś. Jeżeli jesteśmy przykładowo z Poznania, a mieszkamy we Wrocławiu, od niedawna, nie znamy praktycznie nikogo, powinniśmy najzwyczajniej w świecie rozglądać się za weterynarzami na stronach internetowych. Są nawet serwisy, gdzie zamieszcza się własne opinie dotyczące weterynarzy. Są one w większości przypadków wielce pomocne, chociaż nie zapominajmy o tym, iż ludzie nierzadko bywają niesprawiedliwi, chamscy, zawistni. To zauważalne w komentarzach.

About the Author

admin

No Comments

Comments are closed.