Czym kierować się podczas wyboru suchej karmy dla psów?

Posiadanie psa wiążę się z koniecznością uwzględnienia wielu obowiązków. Tylko i wyłącznie ich idealne wypełnianie pozwoli cieszyć się maksymalną satysfakcją i zadowoleniem, znacząco wpływającym na szczęście zwierzaka. Jednym z najważniejszych aspektów, jakie koniecznie trzeba wziąć pod uwagę, jest wybór odpowiedniej karmy dla psów. Chociaż wiele sklepów oferuje jej rozmaite rodzaje, tylko i wyłącznie niektóre z nich odpowiadają wymaganiom zwierzaków.

6

Czynników, na które trzeba zwracać uwagę podczas wyboru idealnego pożywienia dla psów jest naprawdę całkiem sporo. Jednym z najważniejszych jest skład oferowanej karmy, który najlepiej jest analizować za każdym razem podczas dokonywania zakupu. Na co zwracać uwagę? Poszczególne składniki zawsze wymienione są nie w kolejności alfabetycznej, lecz od tych, których w karmie znajduje się najwięcej. Jeżeli na samej górze znajduje się chociażby ryż, oznacza to, że pokarm jest mało wartościowy i na pewno nie zagwarantuje zwierzakom odpowiednich warunków rozwijania się. Zamiast tego, najlepiej zdecydować się na coś, co będzie posiadało na przykład sporo mięsa. Jego zawartość podawana jest najczęściej w procentach. Karmy, które posiadają mniej niż cztery procenty mięsa nazywane są powszechnie karmami o smaku mięsa (na przykład kurczaka). Jak można domyślać się, nie gwarantują one odpowiedniej satysfakcji ze strony organizmu psów potrzebujących zdecydowanie więcej. Na co w takim razie zdecydować się? Bardzo dobrze sprawdzi się chociażby karma popularnie znana jako karma z mięsem, którego zawartość w niej może wynosić nawet czternaście procent. Oczywiście, są też produkty zdecydowanie bardziej bogate w ten składnik, a jego zawartość może wynosić nawet ponad dwadzieścia sześć procent. W takiej sytuacji mówi się o karmach typowo mięsnych.

Warto także pamiętać o pozostałych składnikach, jakimi powinna charakteryzować się dobra karma do psów. Jest ich zdecydowanie więcej, o czym można przekonać się, spoglądając na skład wybranego produktu. Znajdują się w nim między innymi składniki bogate w olej rybny, który znakomicie wpływa na układ odpornościowy, pomaga w rozwoju mózgu oraz mięśni, a także eliminuje oraz zapobiega wszelkiego rodzaju stanom zapalnym. Bardzo ważna rolę odgrywa także dość powszechnie zauważalny polifosforan sodu, który posiada znaczący wpływ na uzębienia psa. Jeżeli tylko będą dostarczane mu odpowiednie jego ilości, można mieć pewność, że jego zęby pozostaną zdrowe, zadbane i pozbawione kamienia nazębnego przez długi czas.

 

About the Author

admin

No Comments

Comments are closed.