Czemu powinno się karmić koty i psy odpowiednimi karmami, jakie zalety mają produkty firmy Purina.

Wiele osób mając w domu kota lub psa będzie go karmić tym, co zostanie po obiedzie i innych posiłkach. Lecz nie jest to najlepsze wyjście i w dłuższym okresie czasu spowodować może kłopoty ze zdrowiem naszego zwierzaka.

purina one
Autor: Federation European Cyclists’
Źródło: http://www.flickr.com
Domowe posiłki mogą zawierać dużo różnych przypraw, czasem też w nich będą konserwanty i barwniki, co niestety nie jest pożądane dla futrzastych przyjaciół. Dlatego też jeżeli będzie się chciało mieć w swoim domu rzeczywiste zwierzęta, a nie ich pluszowe repliki, to koniecznie trzeba zadbać o ich należyte żywienie. Bardzo dobre będą tu odpowiednie karmy, a jednym z najlepszych ich producentów jest Purina. Ma ona w ofercie linie produktowe dla zwierząt w każdym wieku, dla przykładu psy będą się niesamowicie zajadać karmami z serii pro plan purina – mogę polecić purina cat chow.
Specjalistyczne karmy dla psów i kotów mają wiele zalet, z tego też powodu są znacznie bardziej polecane niż domowe jedzenie. Po pierwsze zawierają one odpowiednio zbilansowane składniki, wybrane nie tylko pod kątem danego gatunku, lecz również wieku. Na przykład seria purina cat chow dostępna jest w wersji dla młodych, rosnących kotków, zwierząt dorosłych i seniorów. Każdy z rodzajów karmy dostosowany jest do konkretnych potrzeb zwierząt, z uwzględnieniem minerałów, witamin i zapotrzebowania energetycznego.

Poszczególne serie tego producenta różnią się trochę od siebie, chociaż każda będzie trzymać odpowiednie normy jakości. Na przykład purina one (we wzmiankach o replikach) zawiera nowoczesną formułę Actilea, jaka w znaczący sposób będzie wspomagała odpornościowy układ zwierząt.

About the Author

admin

No Comments

Comments are closed.