Czego potrzebuje pies?

Niewątpliwie większość z nas zgodzi się ze stwierdzeniem, że trudno byłoby wyobrazić sobie sympatyczniejsze zwierzę od psa – czworonogi te słyną bowiem nie tylko z wielkiej wierności, ale również łagodnego i radosnego usposobienia, które najbardziej widoczne jest w pierwszych miesiącach życia psa. Dlatego też to właśnie szczeniaki budzą zawsze największą sympatię i zjednują sobie serce niemal wszystkich – nawet tych, którzy nie przepadają szczególnie za psami.

Okres szczenięcy jest również czasem, kiedy psy najczęściej trafiają do naszych domów – chodzi tutaj nie tylko o wspomnianą już sympatię, którą większość z nas czuje do młodych piesków, ale również względy praktyczne, bowiem szczenię najłatwiej chłonie nową wiedzę, a świeżo upieczeni właściciele mogą nauczyć je dosłownie wszystkiego i ułożyć według swoich potrzeb. Szczeniak w rodzinie zawsze oznacza wielką radość dla wszystkich domowników – z jego pojawienia rzecz jasna najbardziej cieszą się najmłodsi, jednak także i dorosłym trudno opanować uśmiech, kiedy widzi się szczęśliwe i beztroskie szczenię harcujące po mieszkaniu.

W takich momentach często jednak zapominamy o tym, że pies – zwłaszcza młody – wiąże się nie tylko z wielką przyjemnością i radością, ale też odpowiedzialnością, co dotyczy dosłownie wszystkich członków rodziny, zwłaszcza zaś dzieci, dla których posiadanie psa może stanowić świetną lekcję systematyczności. Pies – tak młody, jak i nieco starszy – potrzebuje także, abyśmy zapewnili mu wszystko, czego potrzebuje – chodzi tutaj nie tylko o karmę, kosmetyki, posłanie i, w razie potrzeby, leki, ale również warunki do zabawy – zwierzęta te bowiem, jak zdecydowana większość z nas zdążyła się już naocznie przekonać, słyną z upodobania do wszelkiego rodzaju rozrywek.

Szczególnie ważne jest to w przypadku szczeniąt, dla których gryzienie wszystkiego, co wpadnie je im w łapy oznacza nie tylko zabawę, ale również możliwość poradzenia sobie z wyrzynaniem zębów, które bez dostępności odpowiednich zabawek byłoby dla nich bardzo bolesne. Wszystkim właścicielom młodych, ząbkujących szczeniąt polecić można zabawki Kong – firma ta obecna jest w wielu krajach i wszędzie słynie z wysokiej jakości produkowanych przez siebie akcesoriów. Zabawki jej produkcji są bardzo wytrzymałe, a zarazem dostarczają naszemu psu masę zabawy – wydają fascynujące go odgłosy, a piłki Kong powszechnie uznane są za te o największej odbijalności, co szczególnie atrakcyjne okaże się na pewno dla psów z upodobaniem aportujących.

About the Author

admin

No Comments

Comments are closed.