Akcesoria dla gryzoni

Gdyby stworzyć ranking zwierząt domowych, które cieszą się największą popularnością, na szczycie listy z całą pewnością, poza kotami, psami oraz ptakami, znalazłyby się gryzonie. Wiele ich gatunków spotkać można bowiem w naszych domach – niemal na całym świecie nie niewielkie zazwyczaj zwierzęta trzymane są w różnych celach – najlepiej jednak sprawdzają się jako towarzysze życia, większość ich gatunków słynie bowiem z bardzo życzliwego stosunku do ludzi i łatwości, z jaką nawiązują z nimi kontakty.

Wielką zaletą gryzoni jako zwierząt domowych jest także łatwość, z jaką można je hodować – w przeciwieństwie do wielu innych gatunków, chów gryzoni nie sprawia nikomu najmniejszych problemów i właśnie z tego powodu bardzo często wybierane są przez rodziców jako pierwsze zwierzę dla ich dzieci. Wśród najczęściej spotykanych gryzoni wyróżnić można między innymi chomiki, myszki, myszoskoczki, szczury i świnki morskie, a jeszcze kilka lat temu do grupy tej zaliczano również cenione z uwagi na swoje piękno i towarzyskość króliki. Zaletą wszystkich tych gatunków jest także niska cena – szczury czy myszy kupić można w sklepach zoologicznych już za kilkanaście złotych.

Pomimo tego, że są to raczej niewielkie i tanie zwierzęta, wszyscy ich właściciele koniecznie powinni pamiętać, że to także żywe, czujące zwierzęta – potrzebują więc nie tylko troski i dobrego traktowania, ale również zapewnienia im odpowiednich warunków. To ostatnie nie będzie jednak trudne – w sklepach zoologicznych znajdziemy bowiem szeroki wybór akcesoriów takich jak klatki dla gryzoni, poiki wszelkiego rodzaju, karmniki i wiele innych. Wszystkie z nich warto kupić jeszcze zanim gryzoń trafi do naszego domu – unikniemy w ten sposób wielu kłopotów, a dla samego zwierzęcia przeprowadzka będzie znacznie łatwiejsza. Kupując klatkę, warto poradzić się sprzedawcy bądź zasięgnąć informacji w książkach czy internecie – każdy z gatunków ma bowiem zupełnie inne wymagania co do jej wielkości, a chodzi tutaj tak o wymiary podstawy, jak i wysokość. Przy wyborze klatki warto pamiętać o tym, że zdecydowana większość gryzoni to zwierzęta bardzo ruchliwe – niemal całe swoje życie, poza snem, spędzają w ruchu, należy więc wyposażyć się w kołowrotki i inne zabawki, które pomogą naszemu zwierzęciu w pozbyciu się nadmiaru energii – a tej gryzonie mają naprawdę sporo. Koniecznie powinniśmy też zwrócić uwagę na to, by wszystkie akcesoria przez nas kupowane były bezpieczne dla zwierzaka – chodzi tu wszak o zdrowie naszego pupila.

About the Author

admin

No Comments

Comments are closed.